VoIP a klasyczna telekomunikacja – różnice

Telefony stacjonarne już od lat tracą na popularności i są zastępowane przez coraz wymyślniejsze smartfony. Z jednej strony jest to wygodne, bo możemy wykonać połączenie wszędzie, ale z drugiej, są takie instytucje, które wymagają obecności telefonów stacjonarnych. Ciekawą alternatywą jest nowoczesna, internetowa telefonia VoIP. Na czym polega ta opcja? Czym różni się od tradycyjnej telefonii?

Jak działa telefonia VoIP?

Telefony VoIP nabiurkowe zyskują coraz większą popularność zarówno w domach, jak i w różnego rodzaju firmach oraz instytucjach. To częsty wybór i świetna alternatywa, na którą decyduje się coraz więcej osób. Taka forma komunikacji cechuje się łatwością w obsłudze oraz pozwala zaoszczędzić na rachunkach. Jak działa VoIP?

Do wykonania połączenia za pośrednictwem tej usługi potrzebujemy tylko internetu. Usługę należy wykupić – jak zwykły abonament – a następnie można korzystać z niej bez przeszkód. Użytkownik ma pełną kontrolę nad ponoszonymi opłatami i nie musi martwić się ukrytymi kosztami – w VoIP takowe po prostu nie istnieją.

VoIP kontra telefon tradycyjny – różnice

Na pierwszy rzut oka, wizualnie, telefony te niczym się nie różnią. Wyglądają identycznie, jednak istnieje kilka zasadniczych różnic.

  • W telefonie VoIP jakość połączenia jest bezpośrednio związana z szybkością internetu. Im szybszym i stabilniejszym łączem dysponujemy, tym lepsze będzie nasze połączenie.
  • Telefony VoIP nabiurkowe nie wymagają posiadania numeru telefonu, a konta. Umożliwia to prowadzenie kilku rozmów jednocześnie i przełączanie się między nimi.
  • Telefony VoIP nie wymagają posiadania żadnych dodatkowych adapterów (ich działanie jest możliwe dzięki kablowi od internetu).

Dla kogo VoIP?

To proste – dla każdego! Z telefonii VoIP może skorzystać każdy, zarówno w domu, jak i w pracy. System, jak i samo urządzenie, są proste w obsłudze, a więc nie sprawią one problemu nawet osobom starszym – jeżeli umieją korzystać z tradycyjnych telefonów, to poradzą sobie również z telefonami VoIP nabiurkowymi. Posiadają one duży wyświetlacz, co bez wątpienia jest sporą zaletą.

Usługa ta cieszy się popularnością głównie w instytucjach użytku publicznego, gdzie wykonuje się dziennie wiele połączeń. Ludzie coraz chętniej stosują je jednak również w domach.

VoIP gwarancją zadowolenia

Popularność telefonów VoIP nabiurkowych nieustannie rośnie i nie ulega wątpliwości, że jest to świetny wybór. Daje on wiele możliwości za niewielkie pieniądze; nawet połączenia zagraniczne nie są w tym przypadku drogie. Na dodatek, jeśli dwóch użytkowników znajduje się w tej samej sieci, rozmowa między nimi będzie całkowicie darmowa. VoIP umożliwia tanie rozmowy z ludźmi z każdego zakątka świata – wystarczy tylko mieć połączenie z internetem.

Skoro o internecie mowa, fakt, że bez niego nie możemy wykonać połączenia, jest niezaprzeczalną wadą. Zalet jest jednak zdecydowanie więcej, dlatego telefonia VoIP jest dziś coraz popularniejsza. Wiele wskazuje na to, że taka forma komunikacji może z czasem wyprzeć tradycyjną telefonię.

Poprzedni artykułRegały magazynowe i wózki widłowe – tego nie może zabraknąć w każdym magazynie
Następny artykułCzy CRM można zintegrować z każdym systemem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj