Regały magazynowe i wózki widłowe – tego nie może zabraknąć w każdym magazynie

Magazynowanie towarów to jeden z etapów ich dystrybucji. Cały proces sprzedaży i transportu musi być logistycznie zaplanowany, żeby zoptymalizować koszty oraz czas, w którym realizowane są zmówienia. Trzeba zatem od samych podstaw starać się o usprawnienie pracy, a co za tym idzie – wydajności. Przydadzą się tutaj regały magazynowe dopasowane do potrzeb oraz wózki widłowe.

Jak wybrać regały do magazynu?

Regały magazynowe stanowią najważniejsze wyposażenie, ponieważ od nich zależy sposób przechowywania towarów. Najpopularniejsze są regały półkowe, które są podstawowym typem regałów, można wybrać odpowiedni model ze względu na wielkość oraz maksymalne obciążenie. Dobrym rozwiązaniem są regały paletowe, które służą do składowania towarów spaletyzowanych. Przechowywanie jest proste, a dostęp do konkretnych partii jest swobodny. Warto przemyśleć wybór regałów przepływowych, dzięki którym można optymalnie przechowywać towary, które posiadają termin ważności. Ten system przewiduje posortowanie produktów według rodzaju i wieku. Dodatkowo pozwalają one na bardzo dobrze wykorzystanie przestrzeni magazynowej dzięki wielopoziomowej zabudowie, a sam system przesuwania jest oparty na łozach rolkowych.

Wózki widłowe – rodzaje i przeznaczenie

Wykorzystywanie wózków widłowych w magazynie jest nieodłącznym elementem pracy przy transporcie, załadowywaniu i rozładowywaniu towaru. Podstawowym podziałem wózków widłowych jest rozróżnienie na wózki ręczne oraz wózki elektryczne. Te dwa typy używa się do innych celów, najczęściej jednak korzysta się z wózków elektrycznych, ponieważ pozwalają na załadunek większej masy towaru. Jednak chcąc dążyć do jak najlepszego wykorzystania przestrzeni magazynowej, warto pomyśleć na zakupem wózków czołowych (zasilanie elektryczne lub LPG). Dają one możliwość zmniejszenia korytarza roboczego, przez co na tej samej powierzchni mieści się więcej regałów magazynowych. Niektóre zastosowania wymagają bardziej niestandardowych rozwiązań. Tak właśnie jest z wózkami wysokiego składowania, które odznaczają się możliwością podniesienia ładunku nawet na 14 m. Posiadają bardzo trwałą, solidną konstrukcję, nadają się do najcięższej pracy. Przykładem takiego wózka widłowego jest Reach Truck firmy Crown. Więcej na jego temat na stronie: www.wdx.pl/wozki-crown/ .

Sprawnie funkcjonujący magazyn musi być precyzyjnie zaplanowany pod każdym względem, również jeśli chodzi o sprzęt oraz rodzaj składowania produktów. Dobrze dobrane regały magazynowe oraz odpowiednie wózki widłowe zapewniają optymalną pracę.

Poprzedni artykułPrawnik w sprawie rozwodowej może się przydać – sprawdź kiedy
Następny artykułVoIP a klasyczna telekomunikacja – różnice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj