Zalety oddymiania grawitacyjnego

Największym zagrożeniem podczas pożaru nie jest bezpośredni ogień, ale są nim szkodliwe skutki rozprzestrzeniania się dymu i toksycznych gazów. Według badań to właśnie te czynniki odpowiedzialne są za schorzenia występujące u ponad 90% ofiar pożarów. Dym jest niebezpieczny i śmiercionośny, dlatego musi być usuwany tak skutecznie i szybko, jak to możliwe, a pomóc w tym może oddymianie grawitacyjne. Jakie są największe plusy tego systemu?

Możliwość zamontowania w problematycznych punktach

Jednym z założeń ochrony przeciwpożarowej jest utrzymywanie otwartych i wolnych od dymu dróg ewakuacyjnych, aby osoby uwięzione w płonących budynkach mogły szybko uciec i zebrać się w bezpiecznym miejscu. Jednak przestrzenie takie jak korytarze czy schody nie pozostawiają wiele miejsca, by zamontować w nich skomplikowane systemy. Oddymianie grawitacyjne, dzięki temu, że polega na naturalnych procesach przemieszczania się gazów, z powodzeniem może być zainstalowane tam, gdzie inne metody się nie sprawdzają.

Grawitacyjne odprowadzanie dymu wykorzystuje zjawisko wzrostu temperatury, w którym opary unoszą się do sufitu i wypływają na zewnątrz przez otwory w dachu lub w jego pobliżu. W ten sposób toksyczne gazy są utrzymywane z dala od ludzi, podczas gdy dolna część konstrukcji pozostaje stosunkowo wolna od dymu.

Więcej informacji o tym, jak działa oddymianie grawitacyjne i jakie są jego plusy, można znaleźć na stronie https://www.promattop.pl/pl-pl/biuro-projektowo-inzynierskie/projektowanie/system-wentylacji-pozarowej-oddymianie-grawitacyjne.

Działa wydajnie bez pobierania energii

Oddymianie grawitacyjne nie zależy od urządzeń elektrycznych i gniazd, które mają tendencję do nieprawidłowego działania i topienia się podczas pożaru. Kolejną zaletą naturalnego odprowadzania dymu jest wydajność: otwory systemu są zaprojektowane tak, aby otwierały się wraz ze wzrostem temperatury, o czym poinformuje odpowiedni czujnik. W ten sposób może wydostawać się więcej dymu. Ponadto nie ma ryzyka przedostania się tlenu do budynku i rozniecenia ognia, ponieważ otwory są przeznaczone wyłącznie do odprowadzania dymu.

Ten szybki przepływ toksycznych związków na zewnątrz sprawia, że ​​płonący budynek jest bezpieczniejszy, a to daje szansę na ucieczkę. Zintegrowany system oddymiania, który obejmuje izolację, odsysanie i jednostki mgły wodnej pod wysokim ciśnieniem, może jeszcze skuteczniej zapobiegać i kontrolować szkody powstałe podczas pożaru.

Poprzedni artykułPerformance marketing – jak wygląda i do czego służy?
Następny artykułDobrze zaopatrzona hurtownia łożysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj