Maksymalny okres leasingu – ile wynosi?

Chcesz wziąć samochód w leasing i zastanawiasz się nad tym, na ile lat możesz podpisać umowę? Jest to kwestia bardzo indywidualna! Podpowiemy Ci ile wynosi maksymalny, a także minimalny okres leasingu! Sprawdź to!

Leasing samochodów to bardzo chętnie wybierana forma finansowania nie tylko przez firmy, ale również przez klientów indywidualnych. Cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest niezwykle korzystna pod względem finansowym. Wszystkie procedury można załatwić w zaledwie chwilę, a formalności jest niewiele. Na stronie firmy CLS znajdziesz z kolei komfortowe narzędzie do obliczania kosztów, czyli kalkulator leasingowy. Możesz z niego skorzystać jeszcze przed rozmową z doradcą!

Wszystko zależy od stron umowy

Najważniejszą kwestią jest to, że czas trwania umowy zawsze zależy bezpośrednio od leasingodawcy, a także leasingobiorcy! To właśnie ich ustalenia są wiążące, zatem pamiętaj o tym, że zawsze możesz negocjować warunki umowy, którą masz podpisać. Najczęściej maksymalny okres leasingu pojazdów wynosi 60 miesięcy, czyli pięć lat. Oczywiście zdarzają się również takie sytuacje, w których ten okres się wydłuża i wynosi 84 miesiące, czyli siedem lat! Jest to oczywiście rzadkość. Celem zwiększenia okresu leasingowania jest zmniejszenie comiesięcznych rat. Warto jednak pamiętać o tym, że w takiej sytuacji samochód szybko się starzeje, a tym samym może wymagać częstszych wizyt u mechanika.

Dłuższy leasing to dłuższe zobowiązanie

Długi leasing na samochód (https://cls.pl/oferta/leasing/) wiąże się z dłuższymi obowiązkami kosztowymi. Przeglądy w autoryzowanych serwisach, naprawy, ubezpieczenie OC, a także AC… Przed podjęciem tak długiego zobowiązania zastanów się nad tym, czy w przyszłości nie będziesz wolał wymienić auta na inny, nowszy model! Warto się nad tym pochylić, a wszystkie wątpliwości z pewnością rozwieje doradca z firmy CLS. Już dziś możesz się z nim skontaktować i uzyskać fachowe porady. A co z najkrótszym czasem leasingowania? Najczęściej ten czas skraca się do dwóch lat! Po upłynięciu okresu trwania umowy, leasingobiorca może zdecydować się na wykupienie pojazdu albo na wymianę go na lepszy, nowszy model. Wszystko zależy od jego potrzeb, a także preferencji.

Poprzedni artykułDobrze zaopatrzona hurtownia łożysk
Następny artykuł4 powody, dla których warto wynajmować biura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj