Najpopularniejsze rodzaje folii do druku

Wydruki wielkoformatowe zyskują na znaczeniu w branży reklamowej. Aby je wykonać, można skorzystać z różnych materiałów – do wyboru są m.in. folie ploterowe (monomeryczne i polimeryczne) o szerokim zastosowaniu, wylewane itp. Poniżej przegląd popularnych materiałów.

Folie ploterowe

Folie monomeryczne. To rodzaje folii samoprzylepnej – charakteryzują się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów i trwałością aż do kilku lat. Ten typ folii sprawdzi się przede wszystkim na płaskich powierzchniach, jak np. ścianki i tablice reklamowe, szyby itd.

Wydruk na nich uzyskane mogą służyć zarówno do aplikacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych. W tym drugim przypadku dobrze jest też użyć laminatu, który wpłynie na trwałość kolorów, chroniąc je przed wymagającymi warunkami atmosferycznymi. Do wyboru są folie w wersji matowej lub błyszczącej.

Folie polimeryczne. Folia samoprzylepna polimeryczna ma właściwości podobne do materiałów monomerycznych, ale jest trwalsza i można jej z powodzeniem używać także na nierównych powierzchniach. To elastyczne materiały do wymagających wydruków. Ich trwałość szacuje się na około 7 lat . Folie ploterowe polimeryczne mają zastosowanie m.in. na korporacyjnych grafikach, samochodach, budynkach itd.

Wiele zależy od tego, jak długo dany wydruk ma posłużyć – wyróżniamy folie krótko-, średnio- i długookresowe. Ich trwałość jest różna – krótkookresowe posłużą około 3 lat. W ofercie Tuplex są to m.in. folie Kemica, 3M, Xprint, Avery. Średniookresowe posłużą około 5-7 lat, a długookresowe do 10 lat.

Folie wylewane

To bardzo plastyczne materiały. Folie wylewne polecane są do wyjątkowo wymagających i długookresowych aplikacji. Sprawdzą się m.in. do oklejania pojazdów czy jako trwałe grafiki korporacyjne. Są podatne na rozciąganie i można je umieścić w trudnodostępnych miejscach, jak np. zgięcia, na powierzchniach pofałdowanych, profilowanych itd.

Folie do podświetleń

Folie do podświetleń to materiał specjalny, stosowany do podświetlanych systemów reklamowych, idealny m.in. do pylonów czy kasetonów. Są odporne na wilgoć, promieniowanie UV, niską lub wysoką temperaturę itd. Folia do podświetleń nie posiada kleju Wydruki mają bardzo duży kontrast i atrakcyjne nasycenie barw. W ofercie Tuplex do wyboru są m.in. folie Tulight, 3M, Avery.

Poprzedni artykułPerfumy na prezent – jak wybrać? Czy warto?
Następny artykułMediacja w sporach cywilnych i gospodarczych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj