Wszystko co musisz wiedzieć o perfumetkach!

Słowo „perfumetki” coraz częściej pojawia się w różnych sklepach internetowych oraz drogeriach stacjonarnych. Towarzyszy nam już od jakiegoś czasu, jednak niektórzy wciąż nie wiedzą, co kryje się pod tym hasłem. Poniżej odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące perfumetek. Być może pokochasz ten rodzaj zapachu?

Co to jest perfumetka?

Najpierw odpowiemy sobie na podstawowe pytanie, a mianowicie – czym jest perfumetka. Słowo to określa inspiracje zapachowe, czyli odpowiedniki perfum od znanych i światowych producentów. To nie są oryginalne perfumy, lecz zostały przygotowane w taki sposób, aby jak najbardziej zbliżyć się do oryginałów. Perfumetki mają przeważnie od 5-35 ml pojemności. U większości dobrych producentów perfumetek spotkamy w ich składzie aż 20% olejków zapachowych, które odpowiadają za trwałość produktu. Dobra perfumetka może utrzymywać się na skórze nawet do 8 godzin, a na ubraniach nawet do kilku dni.

Co to są perfumy inspirowane?

Wyżej użyliśmy tajemniczego terminu „perfumy inspirowane”. Zastanawiasz się, co to takiego? Otóż zapach, lub perfum inspirowany to inna nazwa popularnej i omawianej dziś perfumetki. To także nic innego jak odpowiednik znanych i oryginalnych zapachów. Twórcy perfumetek czerpią inspirację od najpopularniejszych producentów i tworzą perfumy bardzo podobne, niemal identyczne, które kosztują nawet i 90% taniej.

Czy perfumetki są trwałe?

Odpowiedź na to pytanie zależy od producenta danych perfumetek. Na stronie internetowej perfumetki.pl można zakupić odpowiedniki, które posiadają aż 20% olejków zapachowych. To bardzo dobrej jakości perfumowane wody, które niezwykle długo utrzymują się na skórze. Nie odbiegają w trwałości swoim oryginalnym pierwowzorom.

Jak używać perfumetki?

Perfumetki posiadają bardzo wygodny atomizer, który umożliwia naniesienie produktu w dowolnym miejscu na ciele. My polecamy jednak rozpylanie perfum w okolicach szyi, nadgarstków oraz na zgięciu łokci. Pamiętajmy, aby nie rozcierać zapachu na skórze, a pozwolić mu się naturalnie wchłonąć. W ten sposób możemy zachować zapach na dłużej.

Czemu perfumetki są takie tanie?

Oryginalne i markowe perfumy odznaczają się tym, że samo logo jest już bardzo prestiżowe. W związku z tym, producenci, tacy jak Chanel, Gucci czy Prada, mogą pozwolić sobie na wygórowane ceny. Oprócz tego, do kosztów samego zapachu zalicza się jeszcze koszt pięknie grawerowanego i zaprojektowanego przez znanych artystów flakonu. To jeszcze nie wszystko! Wybierając oryginał, płacisz także za cenę prowadzenia sklepu stacjonarnego, która nierzadko przekracza kilka tysięcy. I jakby tego było mało, pokrywasz także koszty drogich kampanii reklamowych, w które zaangażowano znane gwiazdy.

W przypadku perfumetki, płacisz wyłącznie za sam produkt, którego wyprodukowanie wcale nie jest takie drogie. Prosty, lecz elegancki design poręcznego flakoniku również nie kosztuje wiele. Dlatego właśnie perfumetki są tak tanie.

Lepszy oryginał czy odpowiednik perfum?

Na to pytanie trzeba sobie odpowiedzieć na własną rękę, ponieważ wszystko zależy od tego, co dana osoba oczekuje od perfum. Jeżeli trwałości i intensywności zapachu przez wiele godzin, zarówno oryginał, jak i dobry odpowiednik spełniają ten wariant. Jeżeli zależy nam na oszczędności – perfumetka sprawdzi się tu znacznie lepiej, ponieważ nierzadko to koszt kilkunastu złotych. A w przypadku gdy zależy nam na prestiżu i lubimy chwalić się produktami od znanych producentów – oryginał lepiej spełni nasze oczekiwania.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułJak zwiększyć współczynnik konwersji? Podpowiadamy!
Następny artykułOwocowe zapachy perfum – sprawdź, czy są dla Ciebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj