Dlaczego warto wybrać program dla kancelarii oparty na chmurze?

Coraz częściej firmy prawnicze przechodzą na usługi chmurowe, aby usprawnić przepływ pracy, obniżyć koszty operacyjne i poprawić jakość obsługi klienta. Kancelarie prawne przechowują wiele poufnych danych na temat klientów. Dlatego mogą być lukratywnym celem dla hakerów próbujących uzyskać dostęp do wartościowych informacji. Warto więc wybierając program dla kancelarii oparty na chmurze, skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Większość naruszeń bezpieczeństwa nie wynika z luk w zabezpieczeniach w chmurze, ale pewnego rodzaju błędu ludzkiego.

Oprogramowanie chmurowe

Zmieniająca się sytuacja w branży prawnej i rosnące wyzwania związane z utrzymaniem lokalnej strategii IT skłaniają coraz większą liczbę kancelarii do myślenia o alternatywnej technologii informatycznej opartej na chmurze. Presja ze strony klientów staje się coraz większą. Domagają się niższych stawek za proponowane usługi. Jednocześnie warto wspomnieć o coraz silniejszej konkurencji. Wybierając odpowiedni program dla kancelarii, można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Te i wiele jeszcze innych czynników doprowadziły prawników do poszukiwania lepszych rozwiązań w zakresie:

  • redukcji kosztów,
  • wzrostu wydajności,
  • pozyskiwania klientów,
  • utrzymywania i optymalizacji przepływu pracy.

Dlatego firmy prawnicze coraz częściej przechodzą z lokalnych serwerów na platformy chmurowe.

Jakie są zalety chmury?

Przetwarzanie w chmurze ma wymierny wpływ na rozwój i rentowność firmy prawniczej. Zapewnia łatwy i wygodny dostęp z każdego miejsca. W przeciwieństwie do lokalnego oprogramowania, rozwiązania IT w chmurze gwarantują dostęp i zarządzanie firmą z dowolnego miejsca i o każdej porze. Bez względu na to, czy działasz na laptopie, smartfonie, czy tablecie, dane są bezpieczne. Możesz korzystać z programu dla kancelarii, pod warunkiem, że masz dostęp do Internetu.

Dostępność 24/7 sprawia, że nie musisz już wracać do biura i przeglądać dokumentów, aby znaleźć to, czego aktualnie potrzebujesz. Pomyśl, co się stanie, jeśli zapomnisz wziąć z biura ważnego dokumentu. Takie błędy zdarzają się nawet najlepszym. Jesteś tylko człowiekiem i do tego bardzo zajętym. Dlatego tego typu sytuacje są zupełnie naturalne. Korzystając z chmury, wszystkie Twoje pliki, informacje o spotkaniach, dane klientów są łatwo dostępne, nawet o 3 rano na wakacjach.

Jakie są jeszcze zalety takiego rozwiązania?

Kolejną ważną zaletą chmurowego programu dla kancelarii jest niski koszt wejścia i przewidywalne wydatki miesięczne. Wybierając takie rozwiązanie, skracasz czas potrzebny na wykonanie zadań administracyjnych.

Lokalne serwery wymagają czasochłonnej i kosztownej konserwacji, drogiego sprzętu, specjalisty IT. Decydując się na lokalny serwer, musisz się liczyć ze szkoleniem i wdrażaniem nowych pracowników. Należy również robić systematycznie kopie zapasowe. Oprogramowanie lokalne może zostać zhakowane. Czasami jest to nawet łatwiejsze niż w przypadku platformy chmurowej.

Oparte na chmurze programy dla kancelarii są zazwyczaj prostsze do skonfigurowania i rozpoczęcia pracy. Niektóre firmy informatyczne oferują bezpłatne migracje w ramach wszystkich istniejących programów. Eksportowanie lub migracja wszystkich istniejących danych może odbywać się automatycznie i bezboleśnie.

Chmurowe rozwiązania IT są obsługiwane przez nowoczesną, skalowalną i bezpieczną infrastrukturę serwerów. Aby uzyskać dostęp, potrzebujesz jedynie urządzenia z połączeniem internetowym. Nie musisz się martwić o żadne dodatkowe koszty związane z utrzymaniem serwerów. Wszystkie techniczne aspekty związane z utrzymaniem i aktualizacji platformy spoczywają na dostawcy oprogramowania.

Poprzedni artykułOptymalizacja kosztów – co warto wiedzieć?
Następny artykułPrawnik w sprawie rozwodowej może się przydać – sprawdź kiedy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj