4 powody, dla których warto wynajmować biura

Każda działalność gospodarcza oznacza konieczność znalezienia konkretnego lokum. Co więcej, w miarę rozwoju potrzeby lokalowe rosną. Wynajem powierzchni biurowych zwykle zaczyna się od jednego pomieszczenia, by po jakimś czasie poszerzyć niezbędną przestrzeń. Planując ekspansję, należy rozejrzeć się za najbardziej odpowiednią ofertą na rynku. Wielu przedsiębiorców po kilku latach funkcjonowania na rynku, decydują się na zakup biura. Jednak o wiele silniejszym trendem jest wynajem powierzchni biurowych. Jakie korzyści przynosi taki ruch?

1.Nowoczesne rozwiązania. W każdym większym mieście powstają całe kompleksy biurowe. Lokale o konkretnej powierzchni można w nich kupić lub wynająć. Firmy, inwestujące w ten segment stawiają na nowoczesne technologie. Z tego powodu najemca może liczyć na odpowiedni układ biur, sal konferencyjnych, a nawet atrakcyjne otoczenie wokół biurowca. Wynajem powierzchni biurowych w takich miejscach niekoniecznie będzie bardzo drogie. Coraz częściej budynki charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacjami, deweloperzy przykładają także więcej uwagi do rozwiązań, przyjaznych dla środowiska. Dla najemcy oznacza to lokal w świetnym stanie technicznym z wieloma udogodnieniami jak właściwe docieplenie, czy klimatyzacja latem.

2.Różnorodność lokali to kolejna zaleta, na którą warto zwrócić uwagę. Wynajem powierzchni biurowych stanowi ważny segment w branży nieruchomości. Biurowce są projektowane tak, aby mogły odpowiadać na potrzeby zarówno dużych podmiotów, jak i małych. Najemca może liczyć na miejsce do szkoleń, spotkań biznesowych, układ gabinetowy lub otwartą przestrzeń, bez konieczności burzenia ścian. Ostatni wariant świetnie sprawdza się przy pracy zespołowej lub zadaniach, które wyznaczono dla konkretnych działów. Jeśli przedsiębiorcę interesuje przestrzeń coworkingowa, również taka jest do wynajęcia, nawet na konkretne godziny.

3.Mobilna firma. Wynajem powierzchni biurowych oznacza brak przywiązania do konkretnej lokalizacji. W przeciwieństwie do lokalu zakupionego, który zwykle znajduje się w mniej dogodnej dzielnicy. W zależności od specyfiki branży, położenie biura może mieć kluczowe znaczenie. Z tego powodu warto przeanalizować, czy dobrym pomysłem jest zakup działki poza centrum i budowa biura, czy też wynajem gotowego lokalu w ścisłym centrum. Ta druga opcja wygeneruje większe zainteresowanie siedzibą firmy ze względu na dostępność. Dopóki firma nie jest wielkim graczem w branży, zatrudniającym sporo pracowników, najlepiej skupić się na wynajmowaniu lokalu, nawet jeśli oznacza to przenosiny co jakiś czas.

4.Wynajem dodatkowych pomieszczeń. Firmy zwykle zaczynają od wynajmu jednego pomieszczenia. Profesjonalny wynajem powierzchni biurowych oznacza możliwość dodatkowej powierzchni w sytuacji, gdy firma i zespół się rozwijają. Przy zakupie konkretnego lokalu jest się ograniczonym jego metrażem. Inwestycje biurowe zawsze zakładają ewentualność wynajęcia dodatkowej powierzchni. Co więcej, budynki biurowe odpowiadają na zapotrzebowanie firm bez względu na sektor, w jakim działają.

Powierzchnie biurowe można wynajmować na różny okres czasu. Warto tutaj sprawdzić mapę biur w Warszawie. Zwykle zaleca się, aby pierwsza umowa obejmowała tylko kilka miesięcy, z opcją przedłużenia, jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy.

Poprzedni artykułMaksymalny okres leasingu – ile wynosi?
Następny artykułPszenica zbożem popularnym wśród polskich rolników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj