Domofon dwurodzinny – jaki wybrać?

Często pojawiające się pytanie w momencie dokonywania wyboru domofonu dwurodzinnego dotyczy tego, w jak dużym stopniu ma być on zaawansowany technologicznie. Nie ulega wątpliwości, że urządzenie to musi przede wszystkim obsługiwać dwa niezależne unifony, co wiąże się z zastosowaniem przez producenta odpowiednich systemów. To z kolei, przekłada się na cenę sprzętu, a zatem jaki wybrać model, aby był jednocześnie funkcjonalny i nie nadwyrężył budżetu obu rodzin?

Wygoda użytkowania i montaż w dwóch mieszkaniach Szukając odpowiedzi na to pytanie należy przede wszystkim ustalić, jaki system otwierania drzwi będzie dla użytkowników najwygodniejszy. Domofon dwurodzinny zamontowany obok furtki lub przy samym wejściu do mieszkania może zwalniać zamek na kilka sposobów. Najbardziej popularny system polega na wywołaniu domownika przez naciśnięcie przycisku lub użycie klucza do zamka. Jednak w celu podniesienia komfortu użytkowania, dzisiejsze modele domofonów dwurodzinnych umożliwiają otworzenie drzwi przez wpisanie kodu bądź zbliżenie karty lub breloka. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Kolejnym kryterium, którym dobrze jest się kierować podczas dokonywania wyboru domofonu dwurodzinnego jest łatwość jego montażu.

W ofercie polskich producentów jak np., ACO, dostępne są domofony wymagające podłączenia panelu zewnętrznego z unifonem za pomocą odpowiednich kabli i złączek. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla użytkowników, dla których nie będzie stanowiło problemu poprowadzenie przewodów od furtki, czy bramy do przedpokoju. Tym bardziej, jeśli mowa o dwóch mieszkaniach, przeprowadzenie takiej operacji najlepiej jest zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Natomiast w momencie, gdy poprowadzenie przewodów byłoby zbyt pracochłonnym przedsięwzięciem, najlepiej posłużyć się domofonem dwurodzinnym bezprzewodowym. Jest to sprzęt umożliwiający bezinwazyjną instalację zarówno w jednym, jak i drugim mieszkaniu. Tego typu naścienne unifony i panele zewnętrzne są na tyle proste i szybkie w montażu, że można je zawiesić samemu, jednak ich cena zazwyczaj jest wyższa niż ich przewodowych odpowiedników.

Poprzedni artykułPogoda jako czynnik determinujący prace rolnicze
Następny artykułInternetowe kursy językowe – wady i zalety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj