Wsparcie informatyczne organizacji charytatywnych dzięki Microsoft Charity

W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw stara się w jakiś sposób zmieniać świat na lepsze, poprzez przekazywanie środków finansowych na pozytywne inicjatywy lub wspomaganie organizacji charytatywnych. Istnieje wiele takich inicjatyw czy fundacji i potrzebują one wsparcia na różnych płaszczyznach – jedną z nich jest uzyskanie niezbędnego do ich pracy oprogramowania. Działania dla organizacji charytatywnych, które podejmowane są przez Microsoft, zawarte są w ramach specjalnego programu nazwanego Microsoft Charity. W tym artykule postaramy się krótko opisać wszystkie działania, z których skorzystać mogą organizacje charytatywne w ramach specjalnych, znacznie tańszych licencji, oferowanych przez Microsoft. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto wybrać Microsoft Charity?

Możliwość takiego licencjonowania oferowana specjalnie dla organizacji charytatywnych umożliwia zapewnienie bardzo korzystnych oraz opłacalnych rozwiązań dostosowanych do każdego rodzaju tego typu działalności. Licencji jest bardzo wiele i są one stworzone z myślą o różnych potrzebach czy preferencjach (na przykład dotyczących dokonywania zakupów). Jako iż marka Microsoft uważa działalność charytatywną za niezwykle wartościową, postanowiła wspomóc wszelkie organizacje tego typu, oferując im swoje usługi w znacznie obniżone, bardzo korzystnej cenie. Organizacje non-profit nie zarabiają w taki sposób jak ogromne korporacje i działają w celu pomocy, dlatego ułatwienie im rozwoju poprzez tani i prosty dostęp do oprogramowania to bardzo pozytywny gest ze strony marki Microsoft. Klienci, którzy zdecydują się na udział w programie otrzymują dostęp nie tylko do oprogramowania marki Microsoft, ale również wszystkich usług oferowanych przez tę firmę, jak na przykład Dynamics 365, Office 365, Azure itp.

Jak zakwalifikować się do programu Microsoft Charity?

Jedynym warunkiem skorzystania z programu tańszych licencji Microsoft jest spełnianie przez firmę wymagań umożliwiających zakwalifikowanie jej do grona organizacji charytatywnych. Są pewne kategorie organizacji, które zostały wykluczone z możliwości udziału w programie. Są to między innymi organizacje rządowe, szkoły czy instytucje ochrony zdrowia. Zakupione oprogramowanie może być wykorzystywane tylko przez zatrudnionych w organizacji pracowników. Fundacje, które chcą skorzystać z programu muszą zadeklarować, że nie popierają dyskryminacji żadnej grupy społecznej. Konkretna lista wymagań została opublikowana na tej stronie. Każda taka organizacja może wziąć udział w programie i skorzystać z dość sporych rabatów na oprogramowanie. Organizacja non-profit biorąca udział w programie nie musi kupować wielu pakietów oprogramowania, musi ona zakupić tylko jeden pakiet, a następnie odpowiednią ilość licencji, aby móc korzystać z oprogramowania Microsoft na wszystkich komputerach wykorzystywanych przez tę konkretną fundację.

Korzyści z zastosowania Microsoft Charity

Marka Microsoft udostępnia specjalny pakiet Software Assurance, który gwarantuje większą łatwość zarządzania, większą wartość, a także zwiększony poziom wsparcia technicznego. Pakiet ten jest dostępny w ramach programu Open Licence Charity, który obejmuje: nowe prawa do wersji, program do użytku domowego, eLearning oraz czat na konsolę. Dodatkową korzyścią z zastosowania tego dedykowanego pakietu jest ogromna oszczędność pieniędzy – organizacja płaci tylko za prawa licencyjne, nie ponosząc kosztu dodatkowego oprogramowania. Z pewnością dla wielu organizacji charytatywnych możliwość skorzystania z takiego oprogramowania będzie ogromną korzyścią, ponieważ koszt zakupu systemów operacyjnych może być naprawdę wysoki, a organizacje non-profit muszą odpowiedzialnie rozporządzać środkami.

W ramach programu Microsoft Charity organizowane są również specjalne szkolenia dla pracowników organizacji charytatywnych, podczas których mogą oni lepiej poznać nowoczesne technologie i nauczyć się je wykorzystywać w celu poszerzenia działalności charytatywnej. Marka oferuje również profesjonalne wsparcie techniczne dla wszystkich organizacji korzystających z programu. Microsoft współpracuje z wieloma partnerami w różnych krajach – są to firmy technologiczne, które posiadają własne inicjatywy opierające się na pomocy organizacjom non-profit. Przedstawiciele takich firm mogą pomóc na przykład w zainstalowaniu i uruchomieniu zakupionego w ramach programu Microsoft Charity oprogramowania.

Na pewno każda organizacja non-profit, która zdecyduje się na skorzystanie z opisanej powyżej oferty, uzyska wiele korzyści i być może rozwinie się i powiększy zakres swojej działalności. Dzięki wyjątkowej ofercie marki Microsoft, fundacje mogą z łatwością uzyskać dostęp do niezwykle potrzebnych im zasobów.

Jak skorzystać z licencji dla organizacji charytatywnych?

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z opisanej powyżej licencji Microsoft dla organizacji charytatywnych, zachęcamy do skontaktowania się ze sklepem thomas it. W naszej ofercie posiadamy produkt Microsoft Charity. W sklepie thomas it znajdą Państwo wszystkie rodzaje licencji Microsoft dla organizacji charytatywnych. Jeżeli nie wiedzą Państwo, na którą z opcji się zdecydować – zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami, którzy z chęcią doradzą każdemu z klientów i pomogą wybrać idealne rozwiązanie spośród wszystkich dostępnych w sklepie produktów.

Kontakt: 32 444 94 30 lub info@thomas-it.pl

Poprzedni artykułWyposażenie cateringu – czego potrzebujesz? TOP 5
Następny artykułWynajem powierzchni magazynowych – dlaczego warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj